صفحه اصلي   |     اخبار   |    نقشه سايت    |    آلبوم تصاوير    |    ارتباط با ما 

 
 
 
***** درباره دانشگاه  

 

 

دانشگاه آزاد واحد اردستان در سال 1366 با پيشنهاد رياست محترم دانشگاه و موافقت هيئت امناء دانشگاه آزاد اســلامی تاسيس گرديد و با هماهنگی مسئولين محترم وقت شهرســتان پيگيری های لازم جهت ايجاد ساختمان و فضای آموزشی به عمل آمد . در بدو تاسيس مجوز دو رشته ی دبيری الهيات و معارف اسلامی در سطح کارشناسی و کاردانی کشاورزی با 160 نفر دانشجو در نيم سال اول 68- 67 عملا کـــار خود را در يک ســـاختمان استيجاری آغاز نـمود و در حال حاضر اين دانشـــگاه در زمينی به وسعت 22 هکــتار دارای فضای آموزشی 100762 متر مربع و رشته های مختلف در مقــطع کارشناسی و کاردانی مشغول به فعاليت می باشد

حوزه آموزشی ودانشجويی
رشته های تحصيلی و دانش آموختگان
اين دانشگاه در حال حاضر با 27 رشته در 11 گروه آموزشی کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذيرد

 خدمات و تسهيلات دانشجويی
الف. صندوق رفاه دانشجويان
اين صندوق به دانشجويان وام های مختلف می دهد.

ب.دفتر مشاوره و راهنمايی
توجه به معضلات روحی و عاطفی دانشجويان و نيز ارائه رهنمودهايی برای گزينش شيوه های بهتر زندگی ، از جمله وظايف دفاتر مشاورهو راهنمايی دانشگاه است . در اين راستا دفتر مشاوره اين واحد همه روزه درخدمت دانشجويان عزيز بوده و راهنمايی های لازم را به ايشان ارائه می دهد . که می تواند راهگشايی دانشجويان و خانواده گرامی آنان باشد

ج. خوابگاه
ساختمان جديد خوابگاه با مساحت 4600 متر مربع به همت مسئولين دانشگاه در سال تحصيلي 84-85 افتتاح و آماده بهره برداري براي خواهران گرديد. همچنين اين دانشگاه با در اختيار گرفتن خوابگاههای استيجاری در سطح شهر در خدمت خواهران و برادران دانشجو می باشد .

د.سلف سرويس
سلف سرويس اين واحد با داشتن دو سالن غذا خوري ،يک سالن ويژه خواهران و يک سالن ويژه برادران با ظرفيت 850 نفر به روزانه 500 نفر دانشجو سرويس دهي مي كند . سلف سرويس دانشگاه به صورت مکانيزه بوده و هر دانشجو با داشتن کارت ژتون مخصوص به خود مي تواند از مزاياي سلف استفاده کند . ساختمان جديد سلف سرويس با امکانات کامل در شهريور 83 مورد بهره برداري قرار گرفت

حوزه معاونت پژوهشی

آزمايشگاه ها

اين واحد داراي آزمايشگاه ها و کارگاه هاي مختلف شامل آزمايشگاه هاي کشاورزي ، علوم پايه ، عمران ، کامپيوتر ، الکترونيک و کارگاه هاي عمران ، برق و آتليه هاي معماري مي باشد . ساختمان جديد آزمايشگاه ها با مساحت 700 متر مربع در ضلع شمالي دانشگاه به صورت مستقل احداث شده است

کتابخانه
کتابخانه واحد داراي بالغ بر 25000 جلد کتاب فارسي و 900 جلد کتاب لاتين مي باشد . اکثريت اين کتب را کتابهاي تخصصي مربوط به رشته هاي موجود در دانشگاه تشکيل مي دهد . سيستم کتابخانه به صورت کامل مکانيزه است .اين کتابخانه داراي يک سالن نشريات با مجله هاي علمي داخلي و خارجي در زمينه هاي مختلف علمي ومرتبط با رشته هاي دانشگاه و يک بخش بانک cdبا cd هاي آموزشي ميباشد.

سايت کامپيوتر
اين واحد داراي سه مرکز آموزش کامپيوتر  براي دانشجويان مي باشد.
سايت اينترنت
اين واحد مجهز به اينترنت با پهناي باند kb  256 مي باشد. که دانشجويان مي توانند از طريق اين سايت ، نيازهاي تحقيقاتي خود را برطرف کرده و آخرين اطلاعات و دستاوردهاي روز دنيا را دريافت نمايند .

انجمن هاي علمي ،ادبي و هنري
يکي از اقدامات مهم انجام گرفته در حوزه ي معاونت پژوهشي ،ايجاد انجمن هاي علمي مي باشد .اين دانشگاه در حال حاضر داراي 5 انجمن علمي مصوب معماري ،کشاورزي، علوم تجربي و كامپيوتر  مي باشد و دانشجويان علاقه مند مي توانند به عضويت اين انجمن درآيند . قابل ذکر است ساير رشته هاي دانشگاه نيز در حال پيگيري و کسب مجوز از سازمان مرکزي دانشگاه مي باشد .

تجهيزات کمک آموزشي
به منظور درک بهتر مطالب علمي و برگزاري همايش هاي علمي ،اين واحد شامل سالن سمعي بصري و سالن اجتماعات مي باشد.
دفتر ارتباط با صنعت
به منظور ايجاد زمينه و بستر مناسب در جهت همکاري متقابل دانشگاه و صنعت اين دفتر تشکيل و اقداماتي در زمينه ارتباط با مراکز صنعتي و علمي سطح کشور انجام شده است.

حوزه فرهنگي
با توجه به اهميت فعاليتهاي فرهنگي در مراکز آموزشي به خصوص دانشگاهها ، دفتر فرهنگ اسلامي واحد اردستان از بدو تاسيس واحد فعاليت خود را آغاز نموده است که در زمينه هاي مختلف اين فعاليت بسيار چشمگير بوده است.

  

 

 
1394 پنجشنبه 8 مرداد